9 Temmuz 2021

Proje okuluna geçen öğretmenlerin normları il içinde görülmeli!

ile Maksut Balmuk

MEB proje okulu yönetici görevlendirme ve öğretmen atama işlemlerini, il içi yer değiştirme takvimi içinde tamamladığı taktirde proje okuluna geçen öğretmenlerin boşalttıkları kadrolar da il içi yer değiştirmede kullanılabilecek.

İl içi yer değiştirme kontenjanlarını etkileyen hususlardan biri emeklilerden boşalacak kadrolar idi. Bu sorun bir şekilde aşıldı.

Kadro imkanı sağlayacak bir başka husus ise proje okullarıdır. Öğretmenler proje okullarına kritersiz, keyfi ve kayırmacılığı gündem yapacak şekilde atama yapılmasına tepkililer. MEB bu konuda yapılan çağrılara olumlu yanıt vermedi. Uygulama aynen devam ediyor ve yönetmeliğe göre inhaların Mayıs ayı sonunda tamamlanıp gönderilmesi gerekiyordu.

MEB proje okulu yönetici görevlendirme ve öğretmen atama işlemlerini, il içi yer değiştirme takvimi içinde tamamladığı taktirde proje okuluna geçen öğretmenlerin boşalttıkları kadrolar da il içi yer değiştirmede kullanılabilecek.

MEB’in bazı atamaları tamamladığı bilgisi gelmektedir. Tamamının bir an önce tamamlanması yer değiştirme sürecine katkı sunacaktır.

 

Maksut Bakmuk

 

Kaynak: https://www.memurlar.net/haber/980265/proje-okuluna-gecen-ogretmenlerin-normlari-il-icinde-gorulmeli.html