30 Ağustos 2013

KAMUDAN HABERİN YANLI YAKLAŞIMINA CEVAP

ile Maksut Balmuk

maksut_balmuktan_cevapMEB’de Ortaöğretime Geçiş Sistemini Züppeler mi Hazırladı ?

Milli Eğitim Bakanlığında Ortaöğretime geçiş sistemi tartışılırken İstanbul Vehbi KOÇ Lisesi Okul Müdürü ve bir haber sitesinin Eğitimci editörü olan Maksut BALMUK’dan Ortaöğretime geçiş sistemi ile ilgili çokk ilginç twitler geldi…

Milli Eğitim Bakanlığında Ortaöğretime geçişsistemi tartışılırken İstanbul Vehbi KOÇLisesi Okul Müdürü ve bir haber sitesininEğitimci editörü olan Maksut BALMUK’danOrtaöğretime geçiş sistemi ile ilgili çokk ilginç twitler geldi…

BALMUK , Ortaöğretime geçiş sistemi ileilgili twiter üzerinden yapmış olduğuaçıklamalarda bu sistemin bir grup züppe tarafından hazırlanıp Bakan Bey’esunulduğunu iddia etti.

İşte çok ses getirecek o twitler

maksut

 

MEB’i Züppeler Mi Yönetiyor başlıklı http://www.kamudanhaber.com/meb/mebde-ortaogretime-gecis-sistemini-zuppeler-mi-hazirladi-h219809.html Haberinize İlişkin Açıklama:

Şahsa hakaret içermeyen eleştiri hakkımı kullanmaya yönelik Twit’lerimi bu şekilde sunmanız doğru olmamıştır.

Ayrıca Twit’in devamını da yayımlamanız gerekmez miydi?

Devamında TDK(Türk Dil Kurumu) na göre ZÜPPE nin tanımı vardır.

tdk

 

Ortaöğretime Geçiş Sistemi ile ilgili yapılacak yeni düzenlemeyi bir eğitimci olarak gerçekten aşırı buluyorum. Çünkü 3 sınavı deneyip sonra yararını göremeyince tek sınava düşürdüğümüz bir tecrübeden sonra bir yılda 12, 3 yılda 36 sınav önerisini aşırı bulmaktayım.

Kaldı ki bu konuda yazılan bir çok makalem de vardır. Oradaki (Twitter) tarışmanın sadece bu boyutta değerlendirilmesi gerçekten içler acısı.

Böyle basit bir konudan nemalanmak amaçlanacağına orada bir çok akademisyen tarafından yapılan tartışmalar yayımlanmış olsa ve Ortaöğretime Geçiş’le ilgili kamuoyu bilgilendirilmiş olsa idi eğiitme daha iyi hizmet verilmiş olunurdu.

Ayrıca okul müdürü olmam ile kurulan bağlantıya da anlama veremedim. Her defasında yanlış yazdığınız okulun adını da kontrol edip düzeltin lütfen… Vehbi KOÇ Lisesi değil Vehbi Koç Vakfı Lisesi yada yeni, adıyla Vehbi Koç Vakfı Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi.

Amaç belli olduktan sonra detayı tartışmaya gerek dahi yoktur.

Kamuoyunu bilgilendirmek adına bu yazımın haberinizin altında ekteki resmi de (Twit’lerin devamı) yayımlamanızı rica ederim.

 

 twitter

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Maksut BALMUK

 

Habere bu Şekilde cevap yazısı gönderildiği halde Kamudan Haber sitesi cevabımızı eksik yayınlamıştır:http://www.kamudanhaber.com/guncel/maksut-balmukdan-zuppe-aciklamasi-h219818.html