27 Haziran 2013

İstanbul MEM norm fazlası atamasına başladı

ile Maksut Balmuk
istanbul_memİstanbul MEM aynı zamanda İl içinde norm açığı bulunan okulları da liste halinde yayımlayarak şeffaflığa imza attı.

 

Özellikle 444 sisteminin mağduriyetini önlemek için çaba harcayan İstanbul MEM’in çalışmasınıhttp://www.memurlar.net/haber/376451/ adresinden duyurmuştuk.

Bu aşamadan sonra norm güncellemeleri ve norm fazlası öğretmenlerin yer değiştirmelerinin yapılması gerektiğini vurgu yapmıştık.

 

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü bugün yayımladığı yazıya göre Norm Fazlası öğretmenlerin yer değiştirmelerini bu hafta yapacak. Tıklayınız.

İlçe içinde var olan açıklara yapılacak atamalardan sonra il içi sıra tayinleri beklenerek fazlalıklar eritilmeye çalışılacak.

 

İstanbul MEM aynı zamanda İl içinde norm açığı bulunan okulları da liste halinde yayımlayarak şeffaflığa imza attı.

Yöneticilerini eğitimciler adına kutluyoruz.

Buradaki en önemli sorun Anadolu Liselerine yer değiştirmek isteyen öğretmenlerin taleplerinin nasıl karşılanacağı sorunudur.

Buradaki yöntemin daha önce olduğu gibi dönüşerek Anadolu Lisesi olan okullarda Anadolu Lisesi öğretmeni şartının aranmayacağı fakat Kabataş Erkek Lisesi gibi eskiden beri Anadolu Lisesi olan okullarda Anadolu şartı aranacağı yönündedir.

 

Bu konuda adım atması gereken bakanlıktır. Bakanlık İllerin önünü açmalı ve gerekli düzenlemeleri yaparak mağduriyetlerin önlenmesine katkı sağlamalıdır.

Saygılarımla…

 

Maksut BALMUK

Eğitim Yöneticisi

BU YAZIYA KAYNAK LİNKTEN ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ….