18 Haziran 2016

EBS Şube Başkanı bana cevap yazmış…

ile Maksut Balmuk

Tesadüfen google de gördüm.
http://m.duyurugazetesi.com.tr/ben-sizi-cok-iyi-anladim-balmuk-bey-7536h.htm
linkinde.
Sayın Yavuz ;l
Uzatmak adetim değildir ama bir kaç şeyi geçmemem lazım çünkü dar kafalı insanlar kabullendim sanmasınlar.
“Bakanlığa yazı yazarak, ülke genelinde oluşturmaya çalıştığı korku ortamında, kendine alan açma girişimini deşifre ettiğim küçük bir sendikanın sekreteri, güya bana bir takım sorular sormuş, çok korktum!”
Demişsiniz.
Sendikamı küçümsemeyin. Bir olmadan bin olmaz bu biiiir. Biz etkili sendika olmayı yetkili sendika olmaya tercih ederiz bu ikiiii.
Iktidarın gücü ile büyüyeceğimize küçük kalalım daha iyi bu üüüç.
Korkmanı beklemiyorum çünkü siz o kadar büyük ve ulusunuz ki Allahtan bile korkmadığınız söylenebilir bu pişkinlik karşısında bu dööört.
Biz kim miyiz? Bunu halen soruyorsan cahilliğine vereceğim. Bir cahil ile muhatap olmamam lazım ama rengi sarı da olsa bir sendika yöneticisi sonuçta.
“Branşı tutmayan arkadaşımız idareci olduysa, tavsiyem, bakanlıktaki sahiplerinize bir yazı daha yazmanızdır.”
Demişsiniz. Bakırköy deki eski adıyla tek adalet meslek lisesine bak anlarsın.
Bakanlıkta bizim sahibimiz yok çünkü bakan dahil bakanlığın sahibi olarak davranan sizsiniz.
“Biriken sınav ücretlerini toplu alınca, Gezi Parkına bir uğrarsın artık, ancak bu sefer dikkatli olun, öğrenci götürmeyin, sonuçta küçük de olsa sendikacısınız, zarar görmenize gönlüm razı olmaz.” Demişsiniz. 
Gezi parkına gittim. Hiç inkar etmedim. Iyi ki de gittim. Bugün olsa baskılara ve haksızlıklara karşı bir hareket bugün de giderim. Ama öğrenci götürme meselesinde tekrar söylüyorum ” kötü bir şey olduğundan değil ama o dönemde okul müdürlüğümün objektif olmam gerekliliği ve sorumluluğum nedeniyle tek bir öğrenci götürmedim. Götürmem. Ben oraya öğrenci olarak bir tek yeğenimi görürdüm. Ablam ve eniştemin bilgisi ile ve benim okulumda öğrenci değildi. Buna rağmen aynı nakaratı yapan benim Gezi parkına öğrenci götürdüğümü ispatlayamazsa iftiracı ve şerefsizdir.”
“Sayın Balmuk; siz ve sizin gibilerin ömrü bot yalamakla geçti.” Diyorsun ya. Bunun yalan olduğunu ve yalamanın bize uymayacağını çok iyi biliyorsun da peki senin gibilerinin, (ya da vekil, ilçe müdürü, okul müdürü olmak isteyenlerin) ömrü ne yalamakla geçti ve geçiyor????!!!!  (Seviyesizin seviyesine indim üzgünüm. )
Benim arkamda kirli bir mirasım da yok. Tek mirasım var canım, yüreğim… ve tek yol göstericim var Hak, hukuk, adalet ve tüm bunları gördüğüm Ata’ m.
“Devletin ve bürokrasinin gücünü arkanıza alarak kimseye hayat hakkı tanımadınız. ”
Bu cümle gerçekten cümle değil kurana bakıyorum…
“Terör sevicilerden ayrılmadığınız dönemlerde sergilediğiniz kirli mirası yok mu sayıyorsunuz? ”
Diyorsunuz
Terör sevici mi dediniz. “Açılım, çözüm süreci dediğinizi o bahsettiğiniz sendika ile aynı masada Akil(!) olduğunuzu, 
o günlerde bizi nerede ise terör isteyici, anaların ağlamasından yana, barış düşmanı ilan ettiğinizi unuttunuz mu? Aynaya bir bakın da gerçekle yüzleşin. “Terörü besleyenler terörden beslenenlerdir.” Desem yeter mi?
” Biz, sizi iyi anladık da Balmuk Bey,”
Diyorsunuz. 
Siz beni anlayamazsınız. Anlamanızı beklemediğim gibi istemiyorum da. Size sadece acıyorum…
Allah size doğru yolu göstersin diye duacıyım emin olun… Çünkü ben insana hiç bir ayrım olmadan bakarım.

Maksut Balmuk