28 Kasım 2013

MÜCADELEYE DEVAM

ile Maksut Balmuk

Adsız3İl disiplin kurulu dün kararını verdi. Karar: Züppe diyeni yerim, gavatı yedirmem… kıdem durdurma yöneticilikten alınma. Her son bir başlangıçtır diyorum. Bu birilerinin maskelerinin düşmesine, adalet terazisinin düzelmesine, ileri demokrasi diyenlerin ve bu karara imza atankarın, vicdanlarda yargılanmalarının başlangıcına vesile olacaktır. Eğitim iş genel merkez yöneticilerinin katılımıyla yarın 14.00 te istanbul il milli eğitim önünde(Cağaloğlu) ) basin açıklaması yapılarak karar protesto edilecektir. tüm dostlar davetlidir. .. Susmayacağız daha çok bağıracağız, tırsmayacağız cesur olacağız…. haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Hak yiyici Din sömürücülerine karşı mücadeleye devam…

 

EĞİTİM İŞ İSTANBUL ŞUBELERİ BASIN AÇIKLAMASINA ÇAĞRI YAPTILAR

maksut-hoca

1471084_472704249505395_731609589_n

 

SARIYER POSTASI GAZETESİ HABERİ

Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerine ‘züppe’ diyerek hakaret ettiği gerekçesiyle tutulan müfettiş raporuna göre hakkında bir yıl kademe durdurma ve müdürlük görevinden el çektirme cezası istenilen Sarıyer Vehbi Koç Vakfı Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Müdürü Maksut Balmuk’un cezası onandı.

30 Ağustos’ta kişisel hesabından attığı twetle orta öğretime geçiş sitemini eleştiren Maksut Balmuk, “Orta Öğretime Geçiş Sistemi’ni bir grup züppe hazırlayıp, Bakan’a mı sundu?” demişti. 

Twetle ilgili bazı internet sitelerinde haber yayınlanınca İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından soruşturma başlatılmış, Balmuk’un ifadesini alan müfettişler hazırladıkları raporda bir yıl kademe durdurma cezası ve müdürlük görevinden alınması talebinde bulunmuşlardı.

Maksut Balmuk’la ilgili karar bugün Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onandı. Verilen cezaya göre Maksut Balmuk memurluk görevini yerine getirirken bir yıl kademesi askıya alınacak, bu da onun bir yıl geç emekli olması anlamına geliyor. Ayrıca Sarıyer Vehbi Koç Vakfı Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Müdürlüğünden de el çektirilecek ve görevine öğretmen olarak devam edecek. Balmuk aldığı ceza nedeniyle af çıkmadığı takdirde 4 yıl eğitim yöneticisi olamayacak.

“ZÜPPE SÖZCÜĞÜ HAKARET DEĞİLDİR”

3186

Öte yandan Maksut Balmuk müfettişlere verdiği ifadesinde ‘züppe’ sözcüğünü hakaret etme düşüncesiyle kullanmadığını, ayrıca bu sözcüğün hakaret niteliği taşımadığını belirtti.

Balmuk ‘züppe’nin hakaret sayılıp sayılmayacağını Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Türk Dil Kurumu Başkanlığı’na da bir dilekçe ile sordu. Kurum Başkanı Prof. Dr. Mustafa S. Kaçalin imzasıyla iletilen cevap yazısında ise, “Güncel Türkçe Sözlük’te hakaret anlamındaki sözlerin başında ‘hakaret yollu’ anlamındaki ‘hkr.’ Kısaltması bulunur. ‘Züppe’ sözü hakaret anlamı içermediğinden maddede ‘hkr’ kısaltması yer almamaktadır” denildi.

İl disiplin kurulu dün kararını verdi. Karar: Züppe diyeni yerim, gavatı yedirmem… kıdem durdurma yöneticilikten alınma. Her son bir başlangıçtır diyorum. Bu birilerinin maskelerinin düşmesine, adalet terazisinin düzelmesine, ileri demokrasi diyenlerin ve bu karara imza atankarın, vicdanlarda yargılanmalarının başlangıcına vesile olacaktır. Eğitim iş genel merkez yöneticilerinin katılımıyla yarın 14.00 te istanbul il milli eğitim önünde(Cağaloğlu) ) basin açıklaması yapılarak karar protesto edilecektir. tüm dostlar davetlidir. .. Susmayacağız daha çok bağıracağız, tırsmayacağız cesur olacağız…. haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Hak yiyici Din sömürücülerine karşı mücadeleye devam…