15 Temmuz 2013

MEB’İN İL İÇİ SINAVI

ile Maksut Balmuk

headlineYıllardır eleştirildiği halde özellikle yer değiştirmelerde kendi koyduğu takvime uymayan,gece vakitlerine kadar öğretmenleri bilgisayar başında bekleten MEB bakalım İl İçi yer Değiştirme için açıkladığı 15 Temmuz 2013 Pazartesi günü sonuçları açıklayabilecek mi?

Ümitli değiliz çünkü İstanbul’da daha İl Onaylarıyapılamadı. İl MEM uyuyor diye haksızlık etmeyelim dün gece 02.00’a kadar çalıştılar. Osaatte sistem kapandı. Evlerine gittiler. Bugünhafta sonu oluğu halde işe geldiler ve çalışıyorlar. Sorun merkez kaynaklı. Bir öğretmenin onayı bir kaç dakika alabilmekte. Sistem sağlıklı çalışsa 10 saniyelik işi bir kaç dakikada yapamıyorlar.

Bu nedenle ümitli değiliz. Aynı sistemin atamaları yaparken de kilitleneceğini düşünüyoruz. Bir milyon çalışanı barındıran MEBBİS sistemine böyle bir sorun yaşanması, sağlıklı bir yapının kurulamamasıgerçekten içler acısı. Biz milyarlarca dolar verip tablet vs dağıtırken çok az maliyetli olan bu tür bizi rezil eden sorunları çözemiyoruz.

MEB’den ricamız atamaların zamanında gerçekleştirilmesidir. Bu mümkün olmayacaksa da ne zamantamamlanacağı konusunda çalışanlarını her yöntemle (mail, sms, MEB’de duyuru…) bilgilendirmesidir. Bu çalışana saygının da gereğidir.

Saygılarımla…

Maksut BALMUK

Eğitim Yöneticisi

YAZIYA KAYNAK LİNKİNDEN ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ…