7 Haziran 2013

Kraldan Daha Kralcı Müdürler Var

ile Maksut Balmuk

maksut_balmuk

Kraldan Daha Kralcı Müdürler Var

Eğitim-İş Sendikasının öncülüğünde düzenlenen nöbet eylemine destek vermek isteyen öğretmenlerin idareye vermek istedikleri dilekçeleri okul idarelerinin almadığı bilgileri ulaşmaktadır.

Okul müdürlerimiz kraldan daha kralcı olmayı bırakıp görevlerinin gereğini yapmaya davet ediyoruz. Hiçbir müdürün dilekçe almamak gibi bir hakkı da görevi de yoktur. Dilekçe vermek, idareye başvurmak kişisel hak olmanın yanında anayasal haktır.

Kaldı ki sendikamızın haber vermek zorunluğu olmadığı halde kurumlardaki işleyişin  zarar görmemesi adına bilgilendirme yaparak bu eylemi gerçekleştirmektedir.

Sorumlu sendikacılık anlayışımız kullanmaya kalkışanlar kendi başlarını sıkıntıya soktuklarını unutmasınlar. Eğitim İş üyemiz olan olmayan tüm çalışanların yanı sıra tüm sendikalara da eyleme destek çağrısı yapmış ve bu konuda yaşanacak her türlü sorunda öğretmenleri yalnız bırakmayacağını açıklamıştır.

Okul müdürlerini uyarıyoruz eylem kırıcılığa soyunarak sendikal faaliyeti engellemeye yönelik tavır ya da davranışınızın bedeli ağır olur.

Sizden beklenen okul müdürlüğü ya da kamu görevlisi olmanızın gereğini yerine getirmenizdir. 

Bir kez daha uyarıyoruz ki tek bir üyemizin dilekçesi alınmadığı taktirde gereği yapılacaktır.

Biz;

–          Düne kadar caminin yolunu bilmeyenlerin son dönemde kıbleyi nasıl hatırladıklarını da,

–          Minareyi çalarken kılıfı nasıl hazırladıklarını da,

–          Özgürlük mücadelesi içinbedel ödediğimiz dönemlerde saklanacak delik arayıp bugünlerde nasıl özgürlük timsali kesildiklerini de,

–          Makam için,  koltuk için saf değiştirip nasıl saftirikleştiklerini de

çok iyi biliriz…

Üyelerimize de çağrımız; bu tür direnişlerle karşılaştığınızda en yakın il/ilçe yada şube yöneticimize ulaşarak durumu bildirmenizdir.

 

Maksut BALMUK