28 Şubat 2021

Valinin açıklaması “gözleri var görmezler” dedirtti

ile Maksut Balmuk

Valiliğin yasak kararına AKP kongresi yapıldı. Kongreden davullu zurnalı halaylı görüntüler geldi…

AKP Hatay gençlik kolları kongresindeki lebalep, davullu zurnalı, maskesiz mesafesiz görüntüler basına yansıdı.

Gerçekten akıllara zarar görüntülerin olduğu yer Hatay ili. Hatay ilinde vali yayımladığı genelge ile önce 04/02/2021 günü saat 08.00 ile 18/02/2021 günü saat 23.59’a kadar 15 (on beş) gün süreyle, ardından aynı karar uzatılarak 05.03.2021 tarihine kadar bir kısım etkinlikler yasaklanmıştır.

Nedir bu yasaklara bakacak olursak;

“İl sınırlarımız içerisinde (İl merkezi-İlçeler Polis ve Jandarma sorumluluk bölgelerinin tamamı) tüm toplantı ve gösteri yürüyüşü, basın açıklaması, açık ve kapalı yer toplantısı ile protesto eylemi, konser, şenlik, festival, miting, çadır kurma, oturma eylemi, stand açma, çelenk sunma törenleri, açlık grevi, anma töreni, afiş, pankart ve poster asma, el ilanı ve bildiri dağıtmak, imza masası açmak, meşale yakmak ve taşımak, konferans, panel vb. tüm etkinliklerin, her türlü açık/kapalı alanlarda yapılması planlanan eylem/etkinliklere destek vermek amacıyla, çevre illerden ve diğer illerden İlimiz sınırlarına gelen şahısların ve araçların İlimiz sınırları içerisine girişlerine müsaade edilmemesi…”

AKP OLUNCA YASAK İŞLEMİYOR MU

Üç beş insanın bir araya gelmesinin suç sayıldığı ilde AKP’li olunca yüzlercesi kapalı mekanda bir araya gelebiliyor, davul zurna ile oynayabiliyor, maske mesafe kurallarını hiçe sayılabiliyor.

İşte bunun adı Covid-19’u bahane ederek özgürlüklere kısıtlama getirmek, demokrasiyi ise rafa kaldırmaktır. Önce hain FETÖ darbe girişimi bahanesiyle şimdi ise pandemi bahanesiyle örgütlenme, tepki koyma, anayasal ve evrensel hak olan gösteri ve toplantı, fikri yayma hakkı, insan hakları ve tüm özgürlükler yasaklanabilmektedir.

Maksut Balmuk

Kaynak: https://odatv4.com/valinin-aciklamasi-gozleri-var-gormezler-dedirtti-27022136.html