21 Mayıs 2013

MEB’de herkesin eli ayağına dolanmış vaziyette

ile Maksut Balmuk

Bakanlık önce bir açıklama yayımladı ve ay sonuna kadar ilkokul/ortaokuldönüşümlerini, 21Haziran’a kadar da normları tamamlayın diye. Aradan sadecesaatler geçti normlar 20-23 Mayıs2013’e sıkıştırıldı. 20 Mayıs2013’te mesai başlar başlamaz hummalı bir çalışma iledönüşüm onayları yetiştirilmeye çalışıldı.

Dönüşümde tüm okulları tek kalemde dönüştürmek fikrinden vazgeçilerek kademeli geçişe ağırlık verildi.  Kademesiz yani tümden dönüşecek okullar norm belirleyemiyorlar çünkü aktarılacak okul tespitleri yapılması gerekiyor.

Daha da vahimi Liseler:

Bir de ne olacağı belli olmayan liseler sorunu var. Bir ağız diyor ki mahalle mektepleri, diğeri diyor ki genel lise kalmayacak Anadolu yada meslek lisesi olacak.

Hepsinin dönüşümü için talimatlar verildi. Teklifler yapıldı fakat sonuçlar açıklanmadı. Bir okul gelecek yıl ne olacağını bilmeden nasıl norm belirleyecek?

Ortaöğretim Genel Müdürlüğü uyuyor mu desek yeridir.

Bugün İl Milli Eğitime sordum hiçbir bilgi yok denildi. Norm güncellemesi 2 gün sonra bitiyor MEB’den tek bir açıklama yok.

Örneğin; İnsan Kaynakları  Genel Müdürlüğü;

X genel müdürlüğüne ben normları açacağım siz hazır mısınız? Diyemez mi? Diyor da dinleyen mi yok? Dinleyen var da duyan mı yok? Duyan var da anlayan mı yok? Anlayan var da iş yapan mı yok?

Anlamak gerçekten güç…

Maksut BALMUK

Eğitim Yöneticisi

Memurlar.Net - Özel
YAZIYA KAYNAK LİNKTEN ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ…