22 Ocak 2013

Eğitimde Sosyal Medya paylaşım toplantısı yapıldı

ile Maksut Balmuk

sosyal

Eğitimde Sosyal Medya paylaşım toplantısı yapıldı

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü sayın Muammer YILDIZ yönetiminde yapılacağını duyurduğumuz Eğitim Ortamı Olarak Sosyal Medya konulu söyleşiye İstanbul içinden ve dışından (Bursa,Muğla, Sakarya…) katılan katılımcılarla gerçekleştirildi.

Beyoğlu Öğretmenevi ev sahipliğinde yapılan organizasyonun teknik alt yapısı İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimi tarafından gerçekleştirildi. Bizzat orada bulunanların dışındawww.beyogluogretmenevi.com sitesinden de takip edilebilen organizasyonda;

Sosyal Medyanın gelişimi, bugünü ve geleceğinin yanı sıra sosyal medyada yaşanan iyi örnekler paylaşıldı. Paylaşımın ardından grubun geleceği konuşularak paylaşımlara devam edilmesi gerektiği ve zaman zaman bir araya gelmenin yararlı olacağı vurgulandı.

Okullarda İnternet kısıtlamalarının gündemde olduğu bir dönemde yapılan bu toplantıda, kısıtlamaların kaldırılması yönünde beyanlar yer aldı. İl müdürünün bu paylaşımların mesai saatleri dışında yapılmasının uygun olacağı, kamu görevimiz nedeniyle mesaimizi kamusal görevimize harcamamız gerektiği yönündeki açıklamaların rağmen bu açıklama bir çok katılımcıyı tatmin etmedi…

Günümüzde gerçekten önem kazanan böyle bir konunun Milli Eğitim Düzeyinde konuşulması önemli bir adımdır. Bu adımdan dolayı başta İl Milli Eğitim Müdürünü tebrik etmek gerekir. Toplantı sonunda belirlenen bildirgesinin ve toplantının yararlı olmasını diliyoruz.

Saygılarımla…

Maksut BALMUK

Eğitim Yöneticisi

Memurlar.Net